AUGUSTA — Cony High School has announced its first-quarter honor roll for the 2020-2021 academic year.

Seniors — High honors: Emily Atigian, Mary Aube, Jack Begin, Elijah Bezanson, Lucy Buck, Mandy Cooper, Hunter Davis, Ryan Davis, Kyle Douin, Casey Gallant, Isaac Gammon, Wyatt Green, Alicia Groves, Danielle Haines, Olivia Hallee and Madison Hodgdon.

Also, Amanda Jorgensen, Tessa Jorgensen, Camden Kinsey, Abigail McLaughlin, Brooklynn Merrill, Hailey Millett, Adrianna Morley, Emilie Naborowsky, Justin Pare, Ashlan Peacock, Julia Reny, Erin Richardson, Hannah Richardson, Grace Rodrigue and Jack Rodrigue.

Also, Cooper Swan, Margaret Tyce, Daraun White, Cadence Willey and Vanessa Woods.

Honors: Maha Alsaleh, Maisie Bechard, Dylan Begley, Sierra Beland, Isaac Beloff, Richard Blais, Sierra Clark, Taryn Crummett, John Dumas, Abby Fielding, Riley Geyer, Fatimah Halwah, Jacob Harris, Duncan Hayes, Morgan Henderson, Kiara Henry, Jenna Hyde and Isabella Jollotta.

Also, Nathan Lefebre, Madeline Levesque, Bethany Lyon, Cameron MacLean, Gavynn Maske, Leah Mastrianno, Eric McDonnell, Mikaila Minoty, Matthew Morey, Arianna Morris, Khadija Najjar, Aleah Patten, Dyani Pettengill, Anna Reny, Matthew Sousa, Autumn Trafton, Cameron Wille and Abigail Yeaton.

Juniors — High honors: Raegan Bechard, Jamison Bragdon, Isaiah Breitmeyer, William Campbell, Brodi Freeman, Julia Habib, Brianna Harriman, Grace Kirk, Kristen Kirk, Abigail Martin, Casey Mills, Andrew Rancourt and Christopher Rockwell.

Honors: Mallory Audette, Brayden Barbeau, John Billings, Andrew Boston, Kiara Bowman, Noah Burrill, Gage Cormier, Aidan Coulombe, Angelina Crocker, Emma Crosby, Rossalyn Cuevas, Haylee Cyr, Lunden Dinkel, Emma Doiron, Hailey Fischer and Reilley Fleck.

Also, Taylor Hippler, Alyssa Hustus, Kiley Lachance, Colin Lacrosse, Christina Libby, Keyanna Moore, Cade Parker, Havi Patel, Jacob Pelletier, Annmarie Perry, Andrea Richardson, Hannah Ronan, Ash Sibley, Spencer Soiett, Emma Thomas, Tyson Tibbetts, Jakob Varney and Madison Veilleux.

Sophomores  — High honors: Feed Abdulmohsin, Malak Alkattea, Juliette Armstrong, Elijah Beland, James Bishop, Amy Bumford, Theodore Campbell, Haleigh Coukos, Kameron Douin, Nathaniel Erb, Ayanna Goonesekere and Kaitlyn Henry.

Also, Alivia Maheux, Kristin Merrill, Dominick Napolitano, Jasper Parrilli, Alex Roberts, Leo Savage, Nathan Shedd and Jude Wallace.

Honors: Yousef Ahmad, Qasim Al Ibrahim, Azabell Assaf, Zoe Bard, Cooper Bernstein, Emma Brown, Madison Chavarie, Mia Cotnoir, Jasmine Farrington, Amanda French, Sebastian Gagnon, Saber Hanington, Olivia Harden, Derek Harding, Brady Hopkins and Davis Kibler.

Also, Samuel Lerley, Jordan Locsin, Abigale Malone, Joel Melendez Rosa, Jasmyne Mills, Dalton Morang, Makia Nastivar, Matthias Niederer, Anthony Noftall, Kylie Quinn, Ayda Roy, Rose Shaw, Claire Spellman, Kara Stelly and Molly Stiman.

Also, Avery Theriault, Gabrielle Tibbetts, Caleb Vose, Dinah Wadleigh, Gabrielle White and McKenna White.

Freshmen — High honors: Ayman Al Rashid, Reilly Bernstein, Eben Buck, Abigail Bucknam, Addison Burnham, Raymond Dineen, Lydia Drisko, Martin Ferrusca, Maci Freeman, Samuel Goldey, Maya Gould, Cole Hamner, Kylee Huard, Sequora Kelley and Cassandra Kromer.

Also, Brianna Madore, Anna Norris, Bryan Ouellette, Sundaniel Phan, Parker Sergent, Juliannah Soper, Alivia St. Peter and Torrie Webber.

Honors: Zahraa Al-Ali, Zahraa Al-Mansoori, Rawan Al-Tameemi, Ruqayah Al-Zirej, Amany Albahadly, Allison Allen, Cale Barajas, Jeffrey Bickford, Zackary Blanchette, Bryce Bowden, Wyatt Boynton, Natalie Brown, Patrick Cameron, Morgan Cunningham and Matthew Dos Santos.

Also, Landon Foster, Alexander Fournier, Travis Harding, Ella Haynes, Dylan Hippler, Luke Johnson, Joshua Kidd, Emily Kling, Sophia Labbe, Adalyn Mann, Ean Maske, Kyle Mastrianno, Teaira Matson, Alexis Miller and James Mooney.

Also, Ayla Noftall, Cohen Parker, Frank Patten, Tyler Pelletier, Naima Rodgers, Jameson Russell, Jonathan Salgado, Isaiah Schleis-Hooyman, Kryton Smedberg, Lily Spataro and Zuri Voorhees.